ZŁOTO DLA NASZEJ DRUŻYNY !

27 września 2019 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbyły się rozgrywki o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu przypadająca w tym roku ma wyjątkowy charakter , jest to największe wydarzenie tego typu organizowane w 41 krajach na terenie Europy.Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej promującą sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Do wzięcia udziału w zawodach zaproszeni zostali wszyscy uczniowie przedszkoli,szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

W ramach rozgrywek szkół średnich odbył się konkurs pchnięcia kulą. W skład każdej drużyny wchodziło czterech zawodników ( dwie dziewczyny i dwóch chłopców ). Ciężar kuli dla dziewcząt - 3 kg dla chłopców 5 kg. Suma wszystkich najlepszych odległości drużyny dawała wynik końcowy.

klasyfikacja końcowa:

I miejsce Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie

II miejsce I liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

III miejsce XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

Nasza złota drużyna wystąpiła w składzie :

Wojciechowska Gabriela,Winiarczyk Anita, Woźniak Konrad,Suska Dominik

trener: Henryk Laskowski

Puchar oraz nagrody rzeczowe naszemu zespołowi wręczył  Wicekurator Oświaty pan Bogusław Ogorzałek.

GRATULACJE !