W ubiegłym tygodniu - 26.09.2019 r. - w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. W rywalizacji międzyklasowej wzięło udział większość klas naszej szkoły. Zorganizowano 4 konkurencje: konkurs na projekt koszulki Europejskiego Dnia Języków, konkurs na hasło promujące staż zagraniczny uczniów naszej szkoły w ramach programu POWER, Wielki Finał Języków Obcych oraz Wielka Wyprawa Językowa.

W każdej z konkurencji nagrodzono dyplomami trzy pierwsze miejsca.
W konkursie na projekt koszulki I miejsce zdobyła klasa 1DG, II miejsce – klasa 3AT, III miejsce – klasa 1AG. Zwycięski projekt zostanie wysłany do organizatorów międzynarodowych Europejskiego Dnia Języków.
W konkursie na hasło I miejsce uzyskała klasa 1E, II miejsce – klasa 1DG, III miejsce – klasa 1AG. Hasła towarzyszyć będą uczniom przed i w trakcie wyjazdu na staż zagraniczny w okolice Lipska w ramach programu POWER. Wyjazd ten odbędzie się po feriach zimowych. W trakcie stażu uczniowie będą doskonalili swoje umiejętności językowe i zawodowe posługując się językiem angielskim i niemieckim.
W Wielkim Finale (w którym rywalizowały trzyosobowe delegacje klas odpowiadając na różne pytania dotyczące języków europejskich) największą wiedzą wykazały się klasy 1E (I miejsce), IVDT (II miejsce) oraz IVAT (III miejsce).
Zwycięzcami Wielkej Wyprawy Językowej (zabawa polegała na znalezieniu i odszyfrowaniu kodów QR, które zawierały pytania dotyczące różnych języków europejskich, a następnie udzieleniu odpowiedzi na platformie Socrative) zostali uczniowie klas 2ET (I miejsce), 2BD (II miejsce) i 1A (III miejsce).
Po zsumowaniu punktów przyznanych we wszystkich konkurencjach w rywalizacji międzyklasowej zwyciężyły klasy 1DG – I miejsce, 1AG – II miejsce i 1E – III miejsce. Klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki, a zdobywcy I miejsca zjedli z przyjemnością bardzo smaczny tort.
Fundatorem nagród była Rada Rodziców.
Dziękujemy wszystkim na super zabawę i gratulujemy zwycięzcom.

Joanna Troć