Spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota.

27 listopada 2019 roku uczniowie  klasy 1 Ag, o kierunku spedytor uczyli się dziś historii w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Tematem wykładu było: „Polskie podziemie niepodległościowe na Kresach Wschodnich II RP” wzbogacone krótkim filmem pt.  Żołnierze Niezłomni, poświęconemu ppłk. Czesławowi Zajączkowskiemu ps. Ragner”, jednemu z dowódców nowogródzkiej Armii Krajowej.  Film ten stanowił wstęp do rozmowy ze świadkiem historii – córką  „Ragnera” – p. Izoldą Kozłowską. Opowieści z okresu szkolnego, wspomnienia z „zakazanej” przeszłości, żywy opis powojennej rzeczywistości stały się cenną lekcją historii. Niezwykłe przeżycia rodziny opowiedziane oczami młodej wówczas dziewczyny – córki bohatera, wywarła duże wrażenia na naszych uczniach.

Opiekun: B. Tuzimek, M. Muszyńska