9 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się konferencja poświęcona historii Szczecina. Uczniowie spotkali się z ekspertem, dr Tomaszem Ślepowrońskim, pracownikiem Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych.

Młodzież wysłuchała wykładu pt. „Tysiąc lat dziejów Szczecina”, połączonego z ciekawą prezentacją, po którym odbył się konkurs z nagrodami.
Spotkanie odbyło się w kawiarnianej atmosferze, a każdy uczestnik otrzymał drobne pamiątki związane z naszym miastem.
Wykład pana Tomasza Ślepowrońskiego był podsumowaniem działań w ramach szkolnego projektu: „ Śladami historii Szczecina”, który rozpoczął się na początku grudnia. Uczniowie łamali szyfry Tajemnic Szczecina w bibliotece szkolnej, zbierali „Selfie z Gryfem” po mieście, a najwytrwalsi zmierzyli się z testem wiedzy o Szczecinie.
Mamy nadzieję, że udział w projekcie, a szczególnie wizyta naszego gościa, zachęci uczniów do głębszego poznawania historii swojego miasta i regionu.