Zespól Szkól nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
Historia szkoły
Biblioteka
Gazetka
Facebook
Patron szkoły
Osiągnięcia sportowe
Kontakty zagraniczne
Publikacje nauczycieli
    Dla uczniów
     Rok szkolny
     Plan lekcji
     Przydatne dla uczniów
     Podręczniki szkolne
     Samorząd Szkolny
    Rekrutacja
     Oferta edukacyjna
     Nabór do gimnazjum
     Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
    Egzaminy
     Egzaminy szkolne
     Do MATURY
    Dla rodziców
     Dokumenty szkoły
     Rada Rodzców
     Zebrania z rodzicami
     Kontakt z wychowawcą
     PRZYJAZNA SZKOŁA
    Po godzinach
     Orkiestra
     Szkolne Koło TP AK
     Telewizja Cyfrowa DVBT
    Pozostałe
     Forum
     Szukaj
     Sponsorzy
     Zamówienia publiczne
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 492
Nieaktywowany Użytkownik: 157
Najnowszy Użytkownik: iwona 123
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 W SZCZECINIE

NABÓR 2015/2016

GIMNAZJUM NR 22

 KLASA SPORTOWA (koszykówka, siatkówka)
 KLASA OGÓLNA

TECHNIKUM KOLEJOWE

 TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TEMINALI
 TECHNIK ELEKTROENERGETYK TRANSPORTU SZYNOWEGO
 TECHNIK ELEKTRYK
 TECHNIK SPEDYTOR
 TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4

 ELEKTRYK
 ELEKTROMECHANIK
 MONTER-ELEKTRONIK
 ŚLUSARZ
Trzecie miejsce w konkursie gimnazjalistów.
Trzecie miejsce w konkursie gimnazjalistów

Wielki sukces naszych uczniów

Uczniowie naszego gimnazjum Mariusz Dubicki oraz Alexander Westphal z klasy IIIAG zdobyli III miejsce w Konkursie z Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych 1 z 10, który odbył się w Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.
W konkursie wzięli udział także Wojciech Bartodziej oraz Julia Czeszejko z klasy IIIAG.
Choć niektóre pytania konkursowe okazały się stosunkowo proste (np. ‘Jaka jest waluta Wielkiej Brytanii?’ czy ‘Podaj nazwisko kanclerza Niemiec?’), niektóre zagadnienia wymagały wykazania się rozległą wiedzą z zakresu geografii, historii i realioznawstwa Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii i Austrii.
Obie nasze drużyny spisały się na medal, a zwycięska drużyna – Mariusz Dubicki i Alexander Westphal, którzy pokonali 9 zespołów z kilku szczecińskich gimnazjów – otrzymała nagrody od sponsorów oraz dyplomy za zajęcie III miejsca.

Gratulujemy Mariuszowi i Alexandrowi wygranej w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów językowych.
Opiekunami uczniów podczas konkursu były p. Joanna Troć oraz p. Aleksandra Fendor.


Tekst: Joanna Troć

rsawicki dnia maj 05 2015 11:36:47 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj
Wizyta Profesora Adriana Borggreva z Holandii
Wizyta Profesora Adriana Borggreva z Holandii

W zeszłym miesiącu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Profesora Borggreva z Uniwersytetu Saxion.
Pan Profesor przedstawił ciekawy wykład na temat studiowania na kierunkach ekonomicznych, logistycznych, elektrycznych na kilku uniwersytetach w Holandii.
Profesor wspomniał również o możliwości kontynuowania nauki na wydziałach technicznych, zwłaszcza dla uczniów naszego technikum.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Wizyta zagranicznego gościa uświadomiła nam jak ważna jest znajomość języków obcych w obecnych czasach.

W spotkaniu wzięły udział klasy IIIAL, IIIBL oraz IET.

Spotkanie zorganizowała p. Dyrektor Gabriela Kozakiewicz.
Osoby odpowiedzialne za przebieg spotkania - p. Joanna Troć i p. Grażyna Szopa.

Otrzymaliśmy list z podziękowaniem od p. Katarzyny Skarbińskiej z firmy Unify za zorganizowanie wyżej wymienionego spotkania.


rsawicki dnia maj 05 2015 10:48:29 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj
Elektrycy we Wrocławiu II tura

19-13.04.2015 -Wyjazd szkoleniowy elektryków do Wrocławia II turaW dniach 13-17 kwietnia 2015 II tura wyjazdowa elektryków z Technikum Kolejowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej na szkoleniu zawodowym we Wrocławiu.
Organizatorem z ramienia szkoły był Grzegorz Smigielski - wkrótce szerszy opis ...

fotki na Facebook

rsawicki dnia maj 01 2015 12:09:24 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj
Elektrycy we Wrocławiu I tura

13-17.04.2015 -Wyjazd szkoleniowy elektryków do Wrocławia I turaW dniach 13-17 kwietnia 2015 I tura wyjazdowa elektryków z Technikum Kolejowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej na szkoleniu zawodowym we Wrocławiu.
Organizatorem z ramienia szkoły był Grzegorz Smigielski - wkrótce szerszy opis ...

fotki na Facebook

rsawicki dnia maj 01 2015 12:07:52 0 Komentarzy · 58 Czytań · Drukuj
Pożegnanie Absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

23.04.2015 Pożegnanie Absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.24 kwietnia 2015 po 4 latach nauki Absolwenci Technikum Kolejowego i po 3 latach nauki Absolwenci XV Liceum Ogólnokształcącego otrzymali na uroczystym apelu świadectwa ukończenia szkoły.
Poszczególne klasy w sposób nieco humorystyczny przedstawiły się na scenie i wspominając pobyt w szkole. Wręczono nagrody za dobrą naukę, prace społeczne, charytatywne, reprezentowanie szkoły w sporcie i grą w orkiestrze szkolnej.
Już 4 maja Absolwenci powrócą do szkoły na egzaminy maturalne.
Życzymy sukcesów !


rsawicki dnia kwiecień 28 2015 10:43:34 0 Komentarzy · 132 Czytań · Drukuj
Historia magistra vitae ?

23.04.2015 Prelekcja - Historia magistra vitae ?23 kwietnia 2015 uczniowie klas 1A, 1D, 1E wzięli udział w 2 godzinnej prelekcji "Historia magistra vitae ?czy historia jest nauczycielką życia ?" w której spotkali się z :
- kpt Konradem Strycharczykiem - żołnierzem Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz harcerzem Szarych Szeregów, który w barwny sposób opisywał swoje osobiste przeżycia przedwojenne i wojennne.
-Tadeuszem Szumowskim ze Związku Sybiraków, który przedstawił losy polskich dzieci na zesłaniu w łagrach radzieckich.
- Wojciechem Łuczakiem - prezesem Fundacji "Niezłomni" , który zaprezentował proces poszukiwań szczątków Żołnierzy Wyklętych, ich tragiczny los, miejsca godnego pochówku po wielu latach.

Spotkanie było bardzo ciekawe, młodzież mogła zapoznać się z tak trudną historią współczesną Polaków w czasie II wojny światowej i okresu powojennnego - komunistycznego.

rsawicki dnia kwiecień 28 2015 10:29:07 0 Komentarzy · 73 Czytań · Drukuj
Młodzi goście z Pasewalku

8.04.2015 - Wizyta uczniów z Gimnazjum w Pasewalku15 kwietnie 2015 gościliśmy w naszej szkole uczniów z Oskar – Picht Gimnasium w Pasewalku. Wspólnie spędziliśmy ten czas nad jeziorem Szmaragdowym.
W Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej "Szmaragdowe - Zdroje" zwiedziliśmy podziemia przeciwlotnicze, w których obecnie rozmnażają się nietoperze. Wysłuchaliśmy o nietoperzach interesującego wykładu oraz przy ognisku zacieśniliśmy znajomość z niemieckimi uczniami zjadając pieczone kiełbaski.
Pragniemy serdecznie podziękować paniom ze Szczecińskiego Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje” za pomoc w zorganizowaniu spotkania, wycieczkę po podziemiach, wykład o nietoperzach a panu leśniczemu Krzysztofowi Matuszczakowi za przygotowanie drewna.
Projekt finansowały Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie oraz Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieżowa – Euroregion – Pomerania.
Opiekunowie i organizatorzy: Aleksandra Fendor, Daria Jobska oraz Beata Sagan

rsawicki dnia kwiecień 28 2015 09:28:28 0 Komentarzy · 159 Czytań · Drukuj
Goście z Pasewalku

8.04.2015 - Wizyta pedagogów z Gimnazjum w PasewalkuDnia 8 kwietnia 2015 gościliśmy w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie im. Armii Krajowej grupę nauczycieli z Oskar – Picht – Gimnasium z Pasewalku. Od wielu lat współpracujemy ztą szkoła. Każdego roku gościmy u nas uczniów tamtejszej szkoły i odwiedzamy ich z naszymi uczniami. Ta współpraca jest bardzo miła i daje nam możliwość wzajemnego poznania. Co roku wymyślamy inny program, który zainteresowałby tamtejszych uczniów i przybliżył im nasz Szczecin. Z tym samym spotykamy się w Pasewalku. W tym roku dodatkowo gościliśmy grono pedagogiczne z Oskar- Picht – Gimnasium z Pasewalku. Nauczyciele ci chcieli nas bliżej poznać, zobaczyć szkołę, do której wysyłają swoich uczniów oraz zacieśnić współpracę. W ramach spotkania nauczyciele niemieccy obserwowali zajęcia prowadzone przez naszych polskich nauczycieli. W tym doświadczeniu brała udział na przykład pani Agnieszka Kacała – nauczyciel przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych.Potem wyznała, ze czuła się jednak trochę zestresowana obecnością obcokrajowców na swojej lekcji. Pan Grzegorz Śmigielski objaśniał, w jaki sposób przebiega nauka zawodu w naszym technikum – przede wszystkim na zajęciach praktycznych. Nasi goście z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat nowej w naszej szkole pracowni energii odnawialnej, najnowocześniejszej w Polsce, zmontowanej na wzór pracowni w Rostoku. Na języku angielskim z panią Joanną Troć uczniowie wciągnęli gości w rozmowy po angielsku.Natomiast na historii z panią Darią Jobską uczniowie próbowali wyjaśnić gościom znaczenie pojęcia sanacja, co nie było łatwe. Wreszcie na zajęciach z wychowania fizycznego obserwowali, jak pani Renata Geisheimer ćwiczy z uczniami siatkówkę. Podziw wzbudziła w gościach wielkość szkoły i jej rozległość. Z zaskoczeniem przyjęli informację, że w szkole funkcjonuje tylko dziennik elektroniczny, który umożliwia stały kontakt z uczniami i ich rodzicami. Wszyscy z apetytem zjedli słodki poczęstunek przygotowany przez panie kucharki w naszej szkolnej kuchni. Ciasto było naprawdę dobre. To spotkanie dało nam możliwość wzajemnego poznania, porozmawiania o dotychczasowej współpracy i zaplanowania przyszłej. Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie:, co zrobić, aby było jeszcze lepiej?Czy ją znaleźliśmy, czas pokaże. Spędziliśmy wspólnie miło czas i zostaliśmy zaproszeni,jako grono pedagogiczne, do Pasewalku. Na pewno skorzystamy z tej propozycji. Dzisiaj przygotowujemy się już do przyjęcia niemieckich uczniów, którzy przyjadą 15 kwietnia.Zaplanowaliśmy wypad nad Jezioro Szmaragdowe i zabawy przy ognisku. Na pewno będzie bardzo sympatycznie. Współsponsorem spotkania było Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieżowa – Pomerania w Szczecinie.

Aleksandra Fendor

rsawicki dnia kwiecień 10 2015 22:26:38 0 Komentarzy · 69 Czytań · Drukuj
Prima Aprilis - Konkurs Piosenki

IX Konkurs Piosenki w językach obcychPrima Aprilis - 1 kwietnia już tradycyjnie bo po raz dziewiąty szkoły czyli ZSZ, Gimnazjum, Liceum, Technikum bawiły się w konkurs piosenki ujawniając talenty wokalne, choreograficzne, kabaretowe ale przede wszystkim wielkie poczucie humoru. W efekcie był to dzień wspólnej zabawy uczniów, wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Obszerne fragmenty zarejestrowane przez uczniów klasy 2 ET zobacz na na FACEBOOK

rsawicki dnia kwiecień 03 2015 13:18:37 0 Komentarzy · 100 Czytań · Drukuj
Siatkarskich rozgrywek ciąg dalszy

Turniej piłki siatkowej - kolejne etapyW dnia 16.03.2015 nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Regionu w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W finale brały udział cztery reprezentacje naszego regionu. Gimnazjum z Przecławia, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Pyrzyce, Gimnazjum z Gryfina i Gimnazjum 22. Po zaciętej sportowej rywalizacji do dalszych rozgrywek awansowały dwa zespoły: Gimnazjum MS Pyrzyce, które zajęło I miejsce oraz gimnazjum 22 zajmując II miejsce.

23.03.2015 W Wałczu w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa nasze gimnazjum pokonało gospodarza mistrzostw gimnazjum z Wałcza, a niestety po raz drugi przegrało z gimnazjum MS Pyrzyce.

Renata Geisheimer

rsawicki dnia kwiecień 01 2015 11:25:10 0 Komentarzy · 90 Czytań · Drukuj
Zaćmienie Słońca 20 marca 2015

ZAĆMIENIE SŁOŃCAW dniu 20 marca 2015 r. miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Księżyc zakrył naszą gwiazdę w ok 75% (w Szczecinie). Początek zjawiska o godzinie 9.41, zakończenie o 12.01. Maksymalne zakrycie nastąpiło ok godz. 10.41. W tym dniu dzięki panu Mirosławowi Tomczukowi uczniowie mogli obserwować przebieg zaćmienia z użyciem szkolnego teleskopu, jak również poprzez wizjer aparatu zaopatrzonego w teleobiektyw i odpowiedni filtr. Przydały się również okulary i maski spawalnicze. (fotki w galerii)
/fot. Mirosław Tomczuk/

eczumak dnia marzec 24 2015 14:47:26 · Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
Instytucje wspierające
55 lecie Szkoły
Zapraszamy Absolwentów na obchody 55 lecia Szkoły

2-3 X 2015r
ZOBACZ PROGRAM
EFS - pracownie

Nasza szkoła korzysta z pracowni komputerowych współfinansowanych przez EFS

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007 RySa