Wyjazd studyjny do Wrocławia

W dniach od 11 do 15 maja 2026 r. młodzież Zespołu Szkół nr 4 im Armii Krajowej w Szczecinie uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Wrocławia.
Harmonogram wyjazdu był niezwykle napięty i intensywny, ale za to bardzo interesujący. Pierwsza część obejmowała wizyty zawodowe. Uczniowie odwiedzili firmy z branży logistycznej, spedycyjnej, produkcyjnej i terminal cargo przy lotnisku we Wrocławiu. Przedsiębiorstwa pokazały nam realizację procesów logistycznych/ operacyjnych w swoich oddziałach. Młodzież bardzo aktywnie zadawała pytania i wymieniała się swoimi doświadczeniami.
Druga część wyjazdu to masa ciekawych atrakcji poprzez zwiedzanie zakątków Wrocławia. Mieliśmy okazję odwiedzić Stare Miasto, Panoramę Racławicką, Hydropolis, Muzeum Pana Tadeusza, Wrocławskie ZOO. Podczas spacerów poznawaliśmy wrocławskie krasnale i historię z nimi związaną. Wzięliśmy udział w spektaklu wystawianym przez Akademię Sztuki Teatralnej. Pobyt we Wrocławiu uwieńczony został wizytą w Teatrze Komedia na „Mayday 3”. Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę, spotkanie to wywołało wiele śmiechu i sprawiło, że młodzież opuszczała teatr z autentycznym zachwytem i skutecznie rozbudziła w uczestnikach zainteresowanie teatrem na przyszłość.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za każdą rozmowę, wspólne pokonane kilometry w nogach. Przywieźliśmy ze sobą nie tylko duży bagaż nowej wiedzy, ale przede wszystkim wspomnienia, które zostaną z nami na lata!
Uczestnicy: klasa 4a Technik Spedytor i klasa 3cz Magazynier-Logistyk.
Opiekunowie: Agnieszka Kacała, Karolina Pawłowska, Sylwia Ploch, Artur Achtelik.
















