Wypożyczalnia i czytelnia czynna

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
08:15 - 14:15 08:15 - 14:15 08:15 - 14:15 08:15 - 14:15 08:15 - 14:15

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników!

Można również komunikować się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI BIBLIOTEKI

1. Do korzystania ze zbiorów Biblioteki mają prawo wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek na okres 1. miesiąca.
  3. W uzasadnionych wypadkach istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonej książki.
  4. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnicy powinni zgłaszać bibliotekarzowi zauważone przez siebie uszkodzenia wypożyczonych książek.
  5. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia wypożyczonej książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą pozycję lub inną, wskazaną przez bibliotekarza.
  6. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego czytelnik ma obowiązek zwrotu wszystkich wypożyczonych książek.
  7. Na okres wakacji można wypożyczyć książki, które należy zwrócić we wrześniu nowego roku szkolnego.
  8. Osobom, które nie rozliczyły się z biblioteką, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym wypożyczenia do momentu uregulowania zaległości.

REGULAMIN CZYTELNI i BIBLIOTEKI

1. W Czytelni mogą przebywać uczniowie i pracownicy ZS nr 4.
  2. Czytelnicy przebywający w Czytelni wpisują się do „Zeszytu odwiedzin”.
  3. W Czytelni udostępniane są czasopisma oraz książki z księgozbioru podręcznego, z których korzystamy na miejscu, nie wynosząc ich poza Czytelnię.
  4. Na terenie Czytelni odbywają się zajęcia lekcyjne i projekcje filmów zawsze pod opieką nauczyciela.
  5. W Czytelni obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i używania telefonów komórkowych.
  6. Czytelnicy, którzy zachowują się w sposób niekulturalny, nie przestrzegają regulaminu lub przeszkadzają w pracy innym, będą upominani i wypraszani.