• 001.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
W finale rozgrywek w Siatkówce Plażowej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych, który odbył się  w XVIII Liceum Ogólnokształcących wzięło udział 19 zespołów. Nasz zespół w składzie Oskar Ostrowski i Miłosz Krasowski  po wygranej z LO II - 21:12 i przegranej z ZSEE 24:22 ostatecznie zajął 5 miejsce i zdobył cenne punkty dla naszej szkoły do ogólnego współzawodnictwa szkół.

GRATULACJE!
trener Henryk Laskowski
W dniu 05.06.2023 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej  odbyły się ostatnie zawody la w tym roku szkolnym. Nasz zespół wystartował we wszystkich konkurencjach w tych zawodach, zdobywając cenne punkty dla naszej szkoły do ogólnego współzawodnictwa szkół średnich naszego miasta w roku szkolnym 2022/23.

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni na nowo wybudowany stadion zakupiło specjalne kosze w kształcie piłki do których zbierane są nakrętki dla potrzebujących pomocy. Każdy z nas może przynieść zebrane nakrętki i je wrzucić do wyznaczonego na stadionie kosza.

Informacja o ocenach proponowanych - 5 czerwca 2023 r. o godz. 17:00.

„Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923”– wystawa na Placu Solidarności, którą obejrzeli automatycy z klasy 2B i 3B, w ramach lekcji historii w dniu 29.05.23 r.

12 maja 2023 roku, uczniowie klasy 2E uczestniczyli w obchodach Dnia Ponarskiego, które odbyły się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Młodzież zapaliła znicze przy pomniku „Wilno: Krew i Łzy”, poświęconemu młodzieży i żołnierzom Armii Krajowej – symbolicznym miejscu pamięci.

Flaga jest jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego. Narodowe barwy symbolicznie nawiązują do naszej historii, kiedy to przez łata walczono o wolność. Biel i czerwień to nasze dziedzictwo, które jednoczy Polaków od lat.

19 kwietnia 2023 roku, nasza szkoła, kolejny raz przystąpiła do akcji organizowanej przez Muzeum Polin, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim z 1943 roku.

26 kwietnia klasa 1AT2 odwiedziła bibliotekę niemiecką.
Pani Barbara Kasprzykowska przeprowadziła z uczniami ciekawą lekcję na temat, jak uczyć się i jak zapamiętywać rodzaje rzeczowników w języku niemieckim.
Uczniowie dostali listę linków do stron pomagających uczyć się tego języka, oraz linki do podcastów, które również mogą być bardzo pomocne.
Z energią zaśpiewali piosenkę, której uczyli się w czasie tej krótkiej wizyty.
Zapewnili również, ze jeszcze sie w tej bibliotece spotkamy.
Opiekunami byli - wychowawca klasy, p. Agnieszka Kacała oraz nauczyciel języka niemieckiego, p. Aleksandra Fendor.

wspierające