Flaga jest jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego. Narodowe barwy symbolicznie nawiązują do naszej historii, kiedy to przez łata walczono o wolność. Biel i czerwień to nasze dziedzictwo, które jednoczy Polaków od lat.

Co roku, Polacy dumnie eksponują barwy narodowe wywieszając flagi na swoich domach, balkonach, miejscach pamięci, szkołach czy urzędach. Majowe święta narodowe świętowaliśmy godnie i z szacunkiem, dlatego też nasi uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu fotograficznego, nie mieli problemu z ujęciem jej piękna w najbliższym otoczeniu i w mieście. Młodzież wykazała się prawdziwie reporterskim okiem. Wśród autorów najciekawszych ujęć znaleźli się: Wiktoria Wojciechowska (3D), Artur Sawiński (1cz), Dawid Nowicki (1A2), Tymoteusz Osiadacz (2B).

Gratulujemy!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja (święto ustanowione przez Sejm w 2004 r.).